نویسنده : //

31 شیرینی‌ سنتی، نان‌ و سوغات قزوین که باید بشناسید

آشنایی با شیرینی‌های سنتی، نان‌های خوشمزه، صنایع دستی و سوغاتی‌های شهر قزوین.

قزوین یکی از شهرهای تاریخی ایران است که در نزدیکی پایتخت قرار گرفته است. این شهر دیدنی با قدمت زیاد و طبیعت بکر و زیبا، دارای جاذبه‌های گردشگری متعددی است. یکی از بخش‌های جذاب سفر به جاهای دیدنی قزوین، خرید سوغاتی‌های خوشمزه و صنایع دستی این شهر است.

در این مقاله با شیرینی‌های سنتی قزوین، نان‌های خوشمزه و صنایع دستی قزوین که سوغات این شهر است آشنا می‌شوید:

 

 

 

نان چای قزوین

نان چای قزوین یکی از شیرینی‌های خوشمزه سنتی قزوین است. جهت تهیه نان چای قزوین از آرد گندم، تخم مرغ، ماست، پودرقند، کره و پودر هل استفاده می‌کنند. روی این شیرینی با پودر پسته و یا کنجد تزیین می‌شود. نان چای را می‌توانید مدت زمان طولانی در دمای محیط و در ظرف بسته نگهداری کنید.

نان چای شیرینی سنتی قزوین

نان نازک قزوین

نان نازک یا بیساق قزوین شیرینی ترد وخوشمزه ای است که از آرد، شیر، شکر، تخم مرغ، بیکینگ پودر، کره، پودرمغز( پسته، گردو، کنجد) تهیه می‌شود. برای تهیه نان نازک قزوین خمیر نازکی را آماده کرده  و میان آن را با پودر مغز مورد نظر پرمی‌کنند. براساس مغزی که درون آن قرار می‌گیرد نام این شیرینی به نان نازک پسته ای یا گردویی و یا کنجدی تغییر می‌کند. این سوغاتی خوشمزه و شیرینی سنتی قزوین را می‌توانید از قنادی‌های این شهر خریداری کنید.

نان قاق یا نان کسمه قزوین

نان قاق یا کسمه قزوین یکی ازشیرینی‌های سنتی وسوغاتی شهر قزوین و یک صبحانه و یا عصرانه خوشمزه است. طرز تهیه این شیرینی سنتی ساده بوده و ازمواد اولیه شامل آرد گندم، شکر، زرده تخم مرغ، خمیرترش، ماست سفت، کره یا روغن تهیه می‌شود.

نان قاق یا کسمه قزوین

اگیردک یا اردک قزوین  (اَگِردَک)

نان اگردک شیرینی ساده و خوشمزه سنتی قزوین است که از سرخ کردن خمیر این شیرینی در روغن داغ تهیه می‌شود. جهت تهیه خمیر اگردک از آرد، خمیرترش، شیر، شکر، تخم مرغ، نمک و زعفران استفاده می‌شود. این شیرینی در شهرهای مختلف تهیه شده و به عنوان سوغاتی قزوین نیز شناخته می‌شود. خمیر اگردک را می‌توانید به هر اندازه و شکلی که خواستید قالب زده و بر روی حرارت ملایم سرخ کنید.

نان اگردک قزوین

نان مزگین قزوین

نان مزگین یکی از نان‌های سنتی قزوین  است که اصالتا متعلق به شهر الموت بوده و سوغاتی این شهر است. این نان خوشمزه را درمراسم اعیاد، به عنوان صبحانه یا عصرانه سرو می‌کنند. طرز تهیه نان سنتی مزگین مشابه سایر نان‌های سنتی ایران می‌باشد. برای تهیه خمیراین نان از آرد گندم، شیر، شکر، روغن، خمیرترش، تخم مرغ و زردچوبه استفاده می‌شود. برای رومال خمیر هم از پودر گردوی آسیاب شده، کنجد، سیاه دانه و زرده تخم مرغ استفاده می‌شود.

نان مزگین قزوین

کوله ولا یا کول بلا

نان کوله بلای قزوین یکی از نان‌های محلی این شهر است که به طرز خاص و نوآروانه‌ای نسبت به نان‌های دیگر تهیه می‌شود. گفته می‌شود که نان کوله ولا یا کوله بلای قزوینی در واقع بازیافتی از نان‌های دیگر است که به جهت جلوگیری از اسراف درفرایند تهیه نان‌ها پخته می‌شود. در حین پخت نان در تنور ممکن است قطعاتی از نان‌ها از تنور جدا شده و بی استفاده شوند. زنان کدبانوی قزوینی این تکه‌های نان در حال پخت را پیش از سوختن در تنور برداشته و جداسازی می‌کنند. سپس این تکه‌ها را مجددا با آب خمیر کرده و به عنوان نان جدیدی به نان کوله ولا می‌پزند. این نان را به عنوان صبحانه یا عصرانه با پنیر سرو می‌کنند.

باقلوای سنتی قزوین

باقلوا یکی از سوغاتی‌های پرطرفدار شهرهای مختلف ایران از جمله قزوین است. باقلوای قزوین به لحاظ تفاوت در ظاهر و طرز تهیه اش از باقلوای شهرهای دیگر متمایز گشته است. مواد اولیه اصلی در تهیه باقلوا آرد، تخم مرغ، شیر، بادام، پسته و شکر است. باقلواها در طعم‌ها و عطرهای مختلف و به شکل‌های متنوع تهیه می‌شوند.  سوغات باقلوای قزوین دارای سه مدل باقلوای پرچم یا سه رنگ، گل رز و پیچ(لب پیچ) است.

شیرینی پادرازی قزوین

شیرینی پادرازی یکی از شیرینی‌های سنتی و سوغاتی شهر قزوین است که به دلیل کم شیرین بودنش طرفداران زیادی دارد. این شیرینی خوشمزه در سه رنگ تهیه شده و ازپودرزنجبیل وهل، وانیل، زعفران و کاکاوئو برای ایجاد عطر و رنگ‌های‌ مختلف در آن استفاده می‌شود. مواد اولیه اصلی در تهیه این شیرینی آرد برنج، آرد گندم، آرد نخودچی، شکر، روغن، تخم مرغ و شیر است. در شیرینی پادرازی بادامی از پودر بادام و پودر پسته نیز استفاده می‌شود.

شیرینی پادرازی قزوین

نان شیرمال قزوین

نان شیرمال یکی از نان‌های سنتی ایران است که در بسیاری از شهرها مخصوصا در نواحی غربی ایران پخته می‌شود. نان شیرمال یکی از سوغاتی‌های شهر قزوین نیز می‌باشد.

نان شیرمال قزوین

نان زنجبیلی قزوین

نان زنجبیلی یا کلوچه زنجبیلی قزوین یکی از نان‌های سنتی قزوین است که با شیر، زنجبیل، شیره انگور وآرد سبوس‌دارتهیه می‌شود. نان یا کلوچه زنجبیلی قزوین یکی از سوغاتی‌های سالم ومقوی این شهر است که می‌توانید برای خودتان یا کسانی که به تغذیه سالم توجه بیشتری دارند تهیه کنید.

نان زنجبیلی قزوین

کیک شربتی قزوین

کیک شربتی یک شیرینی سنتی قزوین است که عطر و طعم خاصش را از شربت زعفرانی که بر روی آن ریخته می‌شود می‌گیرد. مواد اصلی آن شیر، آرد و تخم مرغ بوده و سپس از پخت و ریختن شربت زعفرانی غلیظ بر روی آن، با پودر نارگیل تزیین می‌شود.

کیک شربتی قزوین

نان نخودی قزوین( شیرینی نخودی)

نان نخودی یا شیرینی نخودچی سنتی قزوین شیرینی پرطرفدار ایرانی است که در اکثر شهرهای ایران در مراسم اعیاد مانند نوروز استفاده شده و طرفداران زیادی دارد. شیرینی نخود چی اصالت قزوینی داشته و کم شیرین بودنش یکی از ویژگی‌های آن است. طرز تهیه این شیرینی ساده بوده و مواد اولیه آن شامل آرد نخودچی، آرد سفید، زرده تخم مرغ، پودرقند، روغن جامد و پودرهل است.

شیرینی نخودی یا نخودچی قزوین

نان چرخی قزوین

نان چرخی یکی از شیرینی‌های سنتی  و سوغاتی قزوین است که نامش را به دلیل استفاده از چرخ گوشت در قالب زدن خمیر شیرینی بدست آورده است. قالب نان چرخی را به دستگاه چرخ گوشت متصل می‌کنند و مواد شیرینی را داخل چرخ گوشت می‌ریزند. پس ازخروج مواد از قالب به میزان دلخواه از خمیربا قیچی بریده می‌شود. مواد اولیه نان چرخی شامل آرد گندم، آرد برنج، روغن جامد، پودر قند، زرده تخم مرغ، ماست، بیکینگ پودر، پودر هل و گلاب است.

شیرینی چرخی قزوین

نان بادامی قزوین یا شیرینی بادامی

نان بادامی یا همان شیرینی بادامی شیرینی ترد و کوچکی است که سوغاتی قزوین می‌باشد. مواد اولیه جهت تهیه این شیرینی خوشمزه شامل پودربادام، آرد گندم، شکر، روغن جامد، پودرهل، پودر قند و مغزبادام جهت تزیین است.

شیرینی قرابیه بادام قروین

شیرینی قرابیه بادام شیرینی اصیل و سنتی قزوین است. در شیرینی قرابیه از آرد استفاده نمی‌شود و مواد اولیه این شیرینی شامل پودر بادام، شکر و سفیده تخم مرغ است. این شیرینی خوشمزه نسبت به بیشترسوغاتی‌های خوراکی قزوین قیمت بالاتری دارد.

شیرینی قرابیه بادام قزوین

شیرینی اتابکی یا شیرینی ولیعهدی قزوین

شیرینی اتابکی یا ولیعهدی شیرینی سنتی قزوین است که در مناسبت‌های مختلف مانند عید نوروز تهیه می‌شود. این شیرینی را به دو رنگ سفید یا کاکائویی و به شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی درست می‌کنند. مواد اولیه جهت تهیه این شیرینی خوشمزه شامل آرد گندم، آرد برنج، آرد نخودچی، روغن جامد، پودرقند، پودرهل، تخم خرفه و مغزهای دلخواه جهت تزیین است.

شیرینی اتابکی قزوین

نان قندی یا شیرینی قندی قزوین

نان قندی قزوین شیرینی سنتی این شهر است که در ایام نوروز جهت پذیرایی از میهمانان تهیه می‌شود. طرز تهیه این شیرینی ساده بوده و از آرد سفید، پودر قند، روغن جامد، بیکینگ پودر و پودرهل تهیه می‌شود. جهت تهیه این شیرینی خوشمزه کافی است مواد اولیه را ترکیب کرده و به مدت 4 ساعت به خمیر شیرینی در دمای محیط استراحت دهید. سپس گلوله‌هایی از خمیر به اندازه گردو برداشته و در قالب فربچینید. اگر مایل باشید شیرینی قندی را به صورت دو رنگ تهیه کنید می‌توانید به نیمی از خمیر پودر کاکائو اضافه کنید.

نان قندی قزوین

شیرینی توت قزوین

شیرینی توت یکی ازشیرینی‌های پرطرفدارعید نوروزاست که یکی ازشیرینی‌های سنتی و سوغات قزوین نیز می‌باشد. این شیرینی ساده نیازی به پخت در فر ندارد و تنها با ترکیب مواد اولیه و شکل دادن به آن شیرینی توت شما آماده می‌شود. از آنجا که معمولا این شیرینی را شبیه توت سفید شکل داده و با خلال بادام یا پسته برای آن دمی مانند دم توت درست می‌کنند، نام این شیرینی را شیرینی توت گذاشته اند. البته این شیرینی را با افزودن رنگ‌های خوراکی واسانس مختلف به شکل میوه‌های متنوعی تهیه می‌کنند.

مواد اولیه این شیرینی شامل پودر بادام، پودر قند، شکر( جهت تزیین)، گلاب، خلال پسته یا بادام می‌باشد. جهت تهیه شیرینی توت کافی است پودر بادام را با پودر قند و گلاب ترکیب کرده، با دست به شکل توت یا هر شکل دلخواه درآورده سپس در شکرغلتانده و از یک خلال پسته جهت دم توت استفاده کنید. شیرینی توت را باید در ظرف در بسته نگهداری کنید تا از خشک شدن آن جلوگیری شود.

شیرینی توت قزوین

شیرینی نان نارگیلی

شیرینی نارگیلی یکی از شیرینی‌های خوشمزه است که در شهرهای مختلف ایران تهیه می‌شود و از سوغاتی‌های قزوین نیز می‌باشد. مواد اولیه جهت تهیه شیرینی نارگیلی شامل پودر نارگیل، آرد برنج، سفیده تخم مرغ، پودر قند و پودر پسته جهت تزیین است.

شیرینی نارگیلی قزوین

قطاب

قطاب شیرینی سنتی ایرانی است که درشهرهای مختلف ازجمله قزوین تهیه می‌شود. این شیرینی از خمیر نرمی درست می‌شود که با دست پیچیده می‌شود. مغز قطاب هل، دارچین، شکر، پودر بادام یا گردو می‌باشد.

قطاب قزوین

شیرینی بهشتی قزوین

شیرینی بهشتی یکی از شیرینی‌های سنتی و پرطرفدارعید نوروزاست که درشهرهای مختلف موجود می‌باشد. این شیرینی خوشمزه در رنگهای مختلف سفید، زعفرانی، کاکائویی تهیه می‌شود. شیرینی بهشتی یکی ازسوغاتی‌های شهر قزوین است.

شیرینی بهشتی

شیرینی حاج کریمی

شیرینی حاج کریمی یکی از شیرینی‌های سنتی قزوین است که مهارت سنتی پخت آن در فهرست میراث ملی ناملموس کشور ثبت شده است. شیرینی حاج کریمی طعم و عطرخوبی داشته ودر شیرینی فروشی‌های سنتی قزوین موجود است. در تهیه این شیرینی از پودرهل، پودر گل سرخ، دارچین، گلاب و زعفران به همراه مغزگردو و شکر در مواد میانی و مغزی شیرینی استفاده می‌شود؛ به همین دلیل این شیرینی از عطر دلپذیری برخوردار است.

شیرینی حاج کریمی

پنیرکوزه‌ای قزوین

پنیرکوزه ای سوغاتی سنتی و منحصر به فرد قزوین است که به روشی خاص تهیه می‌شود. برای تهیه پنیر کوزه ای با افزودن مایع پنیر به شیرگوسفند، شیر را دلمه یا لخته می‌کنند. سپس این دلمه ها را پس از آبگیری و  افزودن نمک در کوزه زیر خاک نگهداری میکنند تا پنیر رسیده و آماده شود. مدت زمان نگهداری پنیر در زیر خاک حدود 6 ماه و یا بیشتر می‌باشد که فصل بهار و تابستان را شامل می‌شود. در پنیر کوزه ای ازسبزی‌های خشک معطر و زیره نیز استفاده می‌شود.

خشکبار و میوه های قزوین

استان قزوین به لحاظ شرایط اقلیمی و آب وهوایی تنوع بسیاری از محصولات کشاورزی را دارد. انواع غلات مانند ذرت، گندم، جو، یونجه، انواع حبوبات شامل عدس، لوبیا، انواع سبزیجات مانند سیب زمینی، چغندر قند، انواع میوه‌ها مانند هندوانه، انار، زیتون، زیتون، گیلاس، سیب، هلو، زردآلو، گردو، انگور، پسته، فندق و زالزالک، زعفران و گردو از محصولات قزوین می‌باشند. اطراف شهر قزوین را باغ‌های سرسبز فراگرفته اند که محصولاتشان علاوه بر قزوین به شهرهای دیگر کشور نیز ارسال می‌شود. تاکستان‌های قزوین و محصولات جانبی انگورهای ناب آن از شهرت ویژه‌ای برخوردار هستند. شهرتاکستان از استان قزوین، شهر انگور ایران نام دارد.

گیوه دوزی یا گیوه کشی

گیوه دوزی یکی از صنایع دستی سنتی قزوین است. گیوه دوزی در قزوین به سبک خاصی در شهر قزوین و تاکستان رواج دارد. بر خلاف سایرشهرهایی  مانند کرمانشاه، یزد و آباده که هنرگیوه دوزی در آنها وجود دارد، در قزوین گیوه‌ها با استفاده از چرم و پلاستیک ساخته می‌شوند.

گیوه دوزی قزوین

گلابتون دوزی

گلابتون دوزی یکی از هنرهای محلی وصنایع دستی قزوین است که پیشینه تاریخی دارد. گلابتون دوزی که شباهت زیادی به سوزن دوزی دارد به جای نخ از سیم و مفتول‌های مسی، برنجی و طلایی استفاده می‌شود. از زمان‌های دور گلابتون دوزی و استفاده از این هنر در لباس، جای مهر و سجاده، کیف و غیره در فرهنگ و رسوم مردم قزوین جایگاه خاصی داشته و به عنوان یکی از روش‌های تزیین وسایل و جهیزیه عروس استفاده می‌گشته است. امروزه گلابتون دوزی بر روی وسایل مختلف در قزوین رواج داشته و یکی از سوغاتی‌های این شهراست.

فرش قزوین

فرش قزوین در گذشته یکی از فرش‌های نفیس ایرانی بوده است. امروزه هنر قالیبافی در میان مردم قزوین رواج خاصی نداشته و تقریبا کنار گذاشته شده است.

فرش قزوین

گلیم بافی قزوین

گلیم بافی هنردست زنان روستایی قزوین است که به عنوان صنایع دستی و سوغات قزوین شناخته می‌شود. این هنر در بسیاری از روستاهای قزوین رواج داشته ومناطق الموت و ارداق قزوین قطب گلیم بافی این استان نامیده شده اند. بافندگان گلیم ارداقی سبک سنتی خاصی از گلیم بافی را منحصرا در اختیار خود دارند که با روش سایربافندگان گلیم تفاوت دارد.

گلیم بافی قزوین

پن بافی یا نوار بافی

پن بافی یا نوار بافی یکی از هنرهای سنتی و صنایع دستی قزوین است. پن به عنوان نوار تزئینی لباس کاربرد دارد. پن یا نوار را با استفاده ازنخ‌های نایلنی یا ابریشمی و در طرح‌ها ونقش‌های متنوع می‌بافند.

موج بافی

موج بافی نمونه ای از منسوجات سنتی و صنایع دستی قزوین است که بیش از 400 سال قدمت دارد. پس ازروی کار آمدن کارخانجات نساجی درسراسر جهان، صنایع دستی مربوط به نساجی سنتی و پارچه‌ها و دستبافته‌ها کنار گذاشته شدند. موج بافی یکی از نمونه هنرهای به جای مانده ازگذشته است که امروزه رواج چندانی ندارد. پارچه‌ی موج دستبافته‌ای است که بیشتردر طرح‌های چهار خانه درشت به رنگ‌های متنوع از جنس پشم بافته می‌شود. کاربرد موج در تهیه پشتی، کیف، پتو، سجاده و غیره است.

نم نم دوزی اشیا

نم نم دوزی یکی از صنایع دستی سنتی قزوین است که قدمت آن به دوران صفویه باز می‌گردد. به کاربردن گره‌های ظریف، دقیق و با حوصله همراه با استفاده از منجوق در تزئین اشیاء مختلف مانند آیینه، پارچه، جای مهر و غیره را نم نم دوزی می‌گویند. از آنجا که کار نم نم دوزی به آرامی پیشرفت داشته و زمان و دقت زیادی را می‌طلبد، نام این هنر را نم نم دوزی نهاده اند.


لطفا نظرات و تجربیات خود را درباره شیرینی‌ها، صنایع دستی و سوغاتی‌های قزوین با مقصدشو به اشتراک بگذارید.

برچسب‌ها قزوین
منابع

ارسال دیدگاه