نویسنده : //

اصفهان نگاهی به جادوی ایران

مکان‌های بسیار جذاب زیادی در سطح کشور وجود دارد، اما اصفهان یکی از اعجاب انگیزترین شهرهای ایران است. با این شهر جادویی بیشتر آشنا شویم.

میدان نقش جهان اصفهان؛ میراث جهانی یونسکو

میدان نقش جهان در تاریخ ۸ بهمن ۱۳۱۳ به شماره ۱۰۲ در فهرست آثار ملی ثبت شد.

میدان نقش جهان که بسیاری از جاذبه‌های شگفت انگیز اصفهان را در خود جای داده، اولین مکان جادویی شهر اصفهان است. یکی از بزرگترین میادین شهری جهان، نماد شهر اصفهان از زمان پادشاهی صفوی به جای مانده و در آن در کنار کالسکه‌ها رنگارنگ، انبوهی از مغازه‌های گردشگری و آب‌نمای زیبا به چشم می‌خورد. بهترین زمان بازدید از این بنای زیبا در اواخر بعدازظهر یا عصر است که خانواده‌ها و زوج‌های ایرانی برای لذت بردن از زیبایی به آن‌جا می‌آیند و از فضای سراسر رنگی آن محیط لذت می‌برند.

هتل مجلل عطار

یکی از بهترین هتل‌های جدید ایران که توانسته با امکانات مناسب خود گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا به آنجا بکشاند، هتل لوکس و مجلل عطار است. این هتل با داشتن تلفیق فضای سنتی و مدرنیته، استخر سراسر نور و چشم نواز، اتاق‌هایی با جزئیات کامل گج‌بری سنتی، می‌تواند روزهای خاطره انگیزی را برای هر مسافری فراهم کند. فضای خودمانی این هتل در کنار سرو صبحانه و غذاهای دلچسب از دیگر ویژگی‌های برجسته این هتل است. از دیگر هتل‌های رده عالی اصفهان می‌توان هتل عباسی، هتل پیروزی اشاره داشت.

بازار بزرگ اصفهان

بازار بزرگ اصفهان که ظاهراً بی‌پایان، از میدان نقش جهان تا مسجد جامع امتداد یافته است. اگر می‌خواهید از شلوغی و بودن در کنار مردم لذت ببرید، بهترین زمان برای بازدید از بازار بزرگ اصفهان اواسط صبح است و برای تجربه‌ای آرام، عصرها پیشنهاد می‌شود. از زرق و برق قوس‌های آجری  تا مغازه‌ی فرش فروشی نشان از تاریخ کهن فرش ایران زمین و تا بازار ادویه‌جات، همه همه می‌تواند حس زیستن و بودن و لذت بردن از عطر یک تاریخ کهن را به مشام برساند.

 

 

برچسب‌ها اصفهان
منابع

ارسال دیدگاه