استان مرکزی > ساوه

آبشار هندس

آدرس و شماره تلفن


ساوه، روستای اندیس( هندس، هندیس)

در این مطلب با آبشار هندس یا هندیس ساوه آشنا می‌شوید:

آبشار هندس کجاست؟

آبشار هندس یا هندیس آبشاری کوچک و فصلی و یکی از جاذبه‌های طبیعت گردی و جاهای دیدنی ساوه است. این آبشار دیدنی در جنوب ساوه، در روستای اندیس(هندیس یا هندس) و در  تنگنای دره ای کوهستانی محصور شده است. روستای هندیس دارای باغ‌های متعدد و طبیعت بکر و زیبا است. این منطقه دیدنی در فصل بهار و تعطیلات عید نوروز گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند.  آبشار هندس دارای ارتفاع 15 متر بوده و در اوایل بهار دارای آب فراوان و جلوه ای زیباست. این آبشار در ارتفاع ۱۳۱۶ متری از سطح دریا قرار گرفته است.

اگر از شهر ساوه به سمت تفرش حرکت کنید، در دامنه کوه‌‌‌های ما بین ساوه و تفرش به روستای هندس می‌رسید. انار روستای هندس نیز دارای شهرت خاصی است. روستای هندس و وفس در بخش نوبران ساوه قرار داشته و سبدبافی و حصیربافی از صنایع دستی پر رونق در این مناطق است.

 استان مرکزی به دلیل قرار گرفتن در مسیر دو رشته کوه البرز و زاگرس، وجود تنوع اقلیمی و گیاهی بالا، آبشارهای دیدنی در دل کوهستان و چشم اندازهای کم نظیرش، یکی از بهترین مقاصد گردشگری و طبیعت گردی در نزدیکی تهران است.

آبشار هندس در روستای اندس یا هندیس ساوه

دسترسی به آبشار هندس

برای رسیدن به روستای هندس یا اندیس باید  از ساوه به سمت دلیجان یا تفرش حرکت کنید. در مسیر ساوه به سلفچکان بعد از سه راه آوه، تابلوی روستای هندس دیده می‌شود. پس از رسیدن به روستای هندس، در ادامه مسیرتان به حدود نیم ساعت پیاده روی نیاز دارید.  حدود 20 کیلومتر پایین‌تر از دوراهی صالح‌آباد، دشتی پهناور و سرسبز  وجود دارد که آبشار هندس در این دشت زیبا دیده می‌شود.

 

 

 

نمایش آبشار هندس در نقشه

آب و هوای موقعیت آبشار هندس

آدرس و شماره تلفن


ساوه، روستای اندیس( هندس، هندیس)