استان مرکزی > شازند

آبشار گز صاف سربند

آدرس و شماره تلفن


شهرستان شازند، جاده سد کمال صالح

در این مطلب با آبشار گز صاف سربند آشنا می‌شوید:

آبشار گز صاف سربند کجاست؟

آبشار گز صاف سربند یکی از جاذبه‌های طبیعت‌گردی و  جاهای دیدنی شازند در استان مرکزی است.  این آبشار زیبا در جاده سد کمال صالح در 45 کیلومتری جنوب شازند قرار دارد. شازند یکی از شهرهای پربارش استان مرکزی بوده و دارای چندین رودخانه، سراب و چشمه پرآب است.  سدکمال صالح در محل ادغام رودخانه‌های یکه چوی(چای)، فیزیانه(سرشاخه اصلی دز) و رودخانه روستای حسن آباد واقع شده‌است. این سد بر روی رودخانه تیره از سرشاخه‌های دز احداث شده‌ و آب مورد نیاز شهرهای شازند، اراک و صنایع بزرگ شازند را تأمین می‌کند.

آبشار گز صاف سربنددر تنگه ای سنگی و در فاصله کمی با دریاچه ای زیبا قرار گرفته و جلوه زیبایی از طبیعت را به گردشگران بهاری و نوروزی خود نشان می‌دهد.

آبشار گز صاف سربند، یک آبشار فصلی بوده و در بهار از موهبت آب فراوان و زیبایی خاصی برخوردار است. این آبشار یکی از  بهترین مقاصد گردشگری شازند در عید نوروز بوده و همه ساله میزبان جمع بسیاری از گردشگران و طبیعت گردان است.

جاذبه های گردشگری اطراف آبشار گز صاف سربند

بخش سربند در شهرستان شازند واقع در استان مرکزی، به لحاظ پرآبی و بارش زیاد، دارای جاذبه‌های طبیعی مانند رودخانه تیره(یکه چوی) و دره سماخلی است که در نزدیکی آبشار گز صاف سربند قرار دارند. شهر هندور مرکز بخش سربند بوده و شغل مردم آن اغلب کشاورزی و دامداری است. سد کمال صالح و سدخاکی هندودر، از دیگر جاذبه های طبیعی گردشگری این منطقه است. حمام قدیمی روستای ملاباقر یکی دیگر از دیدنی های سربند است.

دسترسی به آبشار گز صاف سربند

برای رسیدن به آبشار گزصاف سربند باید به شازند رفته و در مسیر سد کمال صالح حرکت کنید. این آبشار در 45 کیلومتری جنوب شازند قرار دارد.

نمایش آبشار گز صاف سربند در نقشه

آب و هوای موقعیت آبشار گز صاف سربند

آدرس و شماره تلفن


شهرستان شازند، جاده سد کمال صالح