استان مرکزی > زرندیه

آبشار چناقچی زرندیه

آدرس و شماره تلفن


شهرستان زرندیه، بخش خرقان، روستای چناقچی علیا

در این مطلب با آبشار چناقچی زرندیه آشنا می‌شوید:

آبشار چناقچی زرندیه کجاست؟

آبشار چناقچی یکی از جاهای دیدنی زرندیه در استان مرکزی است. زرندیه به مرکزیت شهر مامونیه در فاصله 100 کیلومتری تهران قرار دارد. آبشار دیدنی چناقچی در روستای چناقچی علیا قرار گرفته است. روستای چناقچی علیا یک روستای هدف گردشگری از  شهرستان زرندیه است. روستای خوش آب و هوا و زیبای چناقچی علیا با آبشار دیدنی و زیبایش گردشگران و طبیعت گردان بسیاری را به خود جذب می‌کند. 

این آبشار در ارتفاع ۲۴۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است. ارتفاع آبشار چناقچی حدود ۳۰متر بوده و از بلندای بستر صخره ای دره در منتهی الیه شمالی روستا سرازیر می‌شود.  این آبشار در میان سبزه زارها و جلبک‌ها قرار داشته و راهی طولانی را برای ریزش می پیماید.  پایین این آبشار هم مکانی مسطح با درختانی سرسبز وجود دارد که تفرجگاهی باصفا را برای نشستن، شنیدن صدای دلنشین آب و تماشای منظره دیدنی آبشار فراهم آورده است.

آبشار چناقچی در تمام فصول سال زیبایی و جذابیت خود را دارد. گردشگران حتی در زمستان‌های سرد و یخی روستای چناقچی نیز از تماشای قندیل‌ها و آویزه‌های یخ زده آبشار شگفت‌زده می‌شوند. این جلوه جذاب و زیبای زمستانی را در کمتر آبشاری می‌توان یافت.

آبشار چناقچی علیا در زمستان

دسترسی به آبشار چناقچی زرندیه

برای رسیدن به آبشار چناقچی باید به زرندیه بروید. مسیر رسیدن به این روستا و آبشار دیدنی اش از شهر ساوه به سادگی و طی مسیری هموار و آسفالت میسر است.  کافی است مسیر جاده بوئین زهرا یا جاده همدان را انتخاب کنید. سریع ترین مسیر رسیدن به روستای چناقچی علیا از ساوه از مسیر جاده بوئین زهرا است. روستای چناقچی علیا در فاصله 45 کیلومتری شمال غربی ساوه قرار گرفته است.

نمایش آبشار چناقچی زرندیه در نقشه

آب و هوای موقعیت آبشار چناقچی زرندیه

آدرس و شماره تلفن


شهرستان زرندیه، بخش خرقان، روستای چناقچی علیا