blog

جاهای دیدنی عظیمیه کرج که باید ببینید

با جاهای دیدنی محله‌ی شمالی کرج، عظیمیه، همچون پارک ایران زمین، بام کرج، بیشتر آشنا شویم.

در سال‌های دور محله‌‌ی عظیمیه کرج را پرگیرک نامیده بودند، اما اکنون همه به عنوان محله عظیمه یا شهرک رسالت می‌شناسند. عظیمیه یا شهرک رسالت، در شمال شرقی کرج، به عنوان منطقه یک شهرداری کرج، در دامنه‌ی کوه‌های البرز قرار دارد. به همین دلیل، بافت محلی این شهر دارای فضاهای سبز بسیار بوده و منجر به سکونت تعداد زیادی از هموطنان ما می‌باشد. همچنین به دلیل داشتن مراکز خرید و تفریحی، نماهای لوکس ساختمان‌ها، این محله از شهر کرج، جز یکی از گران‌ترین محله‌‌ها محسوب می‌شود. جمعیت عظیمیه در سال ۱۳۸۹ بالغ بر ۳۳۰۰۰ نفر تخمین زده شده‌ است. اما اکنون با مهاجرت‌های فراوان، جمعیتش بالغ بر ۱۶۵۰۰۰ نفر تخمین زده می‌شود که جمعیت زیاد و متمرکزی پدید آورده است.

عظیمیه در ضلع شمالی با خیابان گلستان 21، در ضلع جنوبی با بلوار ولیعصر، در ضلع غربی با بلوار طالقانی و در ضلع شرقی با بعثت همجوار است. همچنین میدان استقلال که در خیابان استقلال قرار دارد در گذشته با نام بلوار اسبی شناخته می‌شد. دلیل این نام‌گذاری این بود که مردم منطقه عظیمیه در گذشته دور برای انجام کارهای کشاورزی مجبور بودند از اسب برای رفت و آمدهای خود بهره بگیرند.

جاهای دیدنی محله عظیمیه کرج

پارک ایران زمین

پارک ایران زمین در بلوار شریعتی و عظیمیه کرج، یکی از تفرجگاه‌های خوش آب و هوای کرج است که فضای زیبایی به وسعت هفت هکتار دارد. در سال 1387 اولین فاز پارک ایران زمین به بهره‌برداری رسید و به‌مرور در سال‌های بعد تکمیل شد و اینک یکی از زیباترین پارک‌های شهر کرج است.

این پارک دیدنی عظیمیه کرج دارای امکانات مناسبی همچون دریاچه تفریحی، آلاچیق‌ها، برکه‌های آب، آبشار، آبنمای سنگی، منظره زیبای اردک‌ها و مرغابی‌ها، زمین‌های ورزشی( فوتبال، والیبال، بسکتبال)، زمین بازی کودکان، کتابخانه چیستا، کافه رستوران و غیره می‌باشد. اشعاری از شعرای نامی ایران در این پارک دیده می‌شود که موجب زیبایی بیش از پیش این پارک شده است. اولین چیزی که بعداز رسیدن به قسمت بالایی پارک توجه شما را جلب می‌کند، منظره وسیعی از شهر کرج است گویی که کل شهر کرج زیر پای شماست. منظره‌ی زیبایی که می‌تواند عکس‌های زیبایی را به خصوص در شب برای شما فراهم نماید.

بام کرج

یکی از جاهای دیدنی‌ کرج، بام این شهر در انتهای بلوار طالقانی شمالی می‌باشد. این منطقه‌ی کوهپایه‌‌ای در عظیمیه‌‌ی کرج تحت عنوان «کوه نور عظیمیه» قرار دارد. همان‌طور که از اسم این منطقه مشخص است، امکان تماشای کامل شهر کرج، میسر بوده و در صورت پاکی هوا، چشم انداز زیبایی از شهر به خصوص در شب را فراهم می‌کند. ویژگی خاص بام کرج ارتفاع زیاد آن است که هوایی مناسب و دلپذیر را به خصوص در فصل گرما فراهم آورده و در بین جوانان از آن استقبال بی‌نظیری می شود. هرچند متاسفانه امکانات مناسبی در اطراف و در ارتفاعات بام کرج مشاهده نمی‌شود اما با این حال، در بین اهالی محله، بسیار محبوب است.

برای رفتن به محله عظیمیه با ماشین شخصی، از دو مسیر امکان‌پذیر است. مسیر ابتدایی با ورود به شهر کرج و بلوار شهید چمران، با طی مسیر از همین بلوار به قسمت جنوبی محله و خیابان استقلال وارد خواهید شد. مسیر دوم که کمی طولانی‌تر است، پس از ورودی شهر کرج و بلوار شهید چمران، وارد بلوار هفت تیر شده و پس از طی مسیر و ورود به بلوار طالقانی می‌توانید به قسمت شرقی محله و نیز بام کرج در همین محله دسترسی داشته باشید. چنانچه می‌خواهید با مترو به عظیمیه بروید باید در ایستگاه کرج پیاده شده و با تاکسی‌های عظیمیه خود را به این نقطه از کرج برسانید.

Author

آرش خادملو

نویسنده

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله.

02 نظر

Blog Comments

آرش خادملو

2 دقیقه پیش

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله

پاسخ
Blog Comments

آرش خادملو

2 دقیقه پیش

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله

پاسخ

نوشتن یک نظر